خانه /   اخبار /   بهتری در گفتگو با منبع خبر؛ از مدیریت نتیجه گرا عبور کردیم تا به ساختار سازی زیربنایی دست یابیم / با ایجاد سامانه کارآمد مدت زمان صدور احکام به کسری از ثانیه تقلیل یافت
بهتری در گفتگو با منبع خبر؛ از مدیریت نتیجه گرا عبور کردیم تا به ساختار سازی زیربنایی دست یابیم / با ایجاد سامانه کارآمد مدت زمان صدور احکام به کسری از ثانیه تقلیل یافت
بهتری در گفتگو با منبع خبر؛ از مدیریت نتیجه گرا عبور کردیم تا به ساختار سازی زیربنایی دست یابیم / با ایجاد سامانه کارآمد مدت زمان صدور احکام به کسری از ثانیه تقلیل یافت
بهتری در گفتگو با منبع خبر؛ از مدیریت نتیجه گرا عبور کردیم تا به ساختار سازی زیربنایی دست یابیم / با ایجاد سامانه کارآمد مدت زمان صدور احکام به کسری از ثانیه تقلیل یافت
۱۴۰۱/۰۵/۱۰  |   ۱۳:۱۷:۰۲

به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی؛ یوسف بهتری سکاندار فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی در گفتگویی متفاوت با سرویس ورزشهای رزمی منبع خبر پرده از همت بلندی برداشت که به دور از نگاه نتیجه گرا در آن به زیرساخت سازی بنیادی پرداخته شده است و در این خصوص چنین گفت: از ابتدای ورودمان به فدراسیون بدنبال نتیجه گرایی و بیلان سازی نبوده ایم و استفاده ابزاری از ورزش را از دستورکار فدراسیون خارج کردیم، لذا استانداردهای اولیه یک فدراسیون را پایه گذاری کردیم تا این مجموعه به عنوان بزرگترین جامعه آماری ورزش کشور پس از فوتبال بتواند به توسعه پایدار دست یابد.

بهتری ضمن تاکید بر موارد بالا افزود: در گام نخست ایجاد بانک اطلاعات، اتوماسیون اداری، صدور احکام فنی و مسابقات در قالب یک سامانه در دستور کار قرار گرفت تا امروز دیگر نیازی به رفت و آمدِ ورزشکاران و قهرمانان این رشته ها به تهران و دیگر مراکز استانها نباشد و احکام فنی و قهرمانی هنرجویان نیز در کسری از ثانیه صادر شود.
رئیس فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی از دیگر خصوصیات سامانه فوق به جلوگیری از صدور احکام جعلی، معضل دیرینه هنرهای رزمی اشاره کرد و اذعان نمود: علاوه بر بسته شدن راه سودجویان در این چرخه، فدراسیون دارای بانک اطلاعات بسیار دقیق و کارآمد شده است که می تواند به سهولت در هر یک از ۱۳۵ رشته تحت پوشش آمار مربیان و هنرجویان فعال در یک شهرستان دور افتاده از مرکز را به تفکیک جنسیت، سن و میزان تحصیلات ارائه دهد.
یوسف بهتری در ادامه افزود: ماهیت فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی حمایت داخلی و بین المللی از رشته های مختلف است و در این راستا ساختارسازی داخلی و ایجاد ارتباط بین المللی رشته های تحت پوشش از دغدغه‌های اصلی مجموعه فدراسیون به شمار می‌رود، هر چند با تمام این اوصاف آزادی عمل کامل به انجمن ها داده شده و نگاهی فرا تصدی گرا در این بخش حاکم است، بطوریکه استقلال انجمن های تحت پوشش که لازمه شکوفایی و تبلور هر یک از این رشته ها در سطح کشور و سطوح بین‌المللی است کاملا رعایت می شود.
وی در ادامه به نیاز استانها اشاره کرد و گفت: این یک واقعیت انکارناپذیر است که قالب بودجه و امکانات در پایتخت متمرکز شده و این شرایط جنبه های مثبت و منفی خود را بدنبال دارد، ولی ما توانسته ایم با اهدافی کلان سنت‌شکنی کنیم و استانها را به طور جدی در این منابع سهیم کنیم، به همین منظور علاوه بر راه‌اندازی اتوماسیون، به منظور تجهیز هیئت ها از جنبه های مختلف، استانها را در تمامی درآمدهای فدراسیون سهیم کرده‌ایم و از هر درآمدی به استان های مختلف به طور یکسان سهم قابل قبولی به آنها پرداخت می شود.

البته تصور نکنید سبک ها، کمیته‌ها و انجمن‌ها در این بین دیده نشده اند. ساختارسازی و رسیدن به چارت سازمانی نیازمند حمایت است به همین منظور سهمی نیز برای مجموعه های تحت پوشش فدراسیون در نظر گرفته شده است.
گاهی تصور می شود فدراسیون با افزایش نرخ احکام و دوره ها این موارد را پوشش می‌دهد، باید صادقانه بگویم از سال۱۳۹۸ تعرفه های فدراسیون در راستای حمایت از ورزشکاران با توجه به نرخ تورم موجود، تغییری نکرده است.
وی در پاسخ به این سئوال که با این شرایط کار بسیار سختی پیش رو دارید گفت: تامین بودجه مشکل اساسی اکثر فدراسیون ها است و این مجموعه نیز از این قاعده مستثنی نیست بر همین اساس تلاشمان بر این محور استوار بود تا از مجلس کمک گرفته و برای فدراسیون اعتبار و بودجه لازم را دریافت کنیم و در ردیف بودجه قرار بگیریم تا این مهم رنگ واقعیت به خود بگیرد و سهم مناطق مختلف کشور از فدراسیون در سفر به استان ها دیده شود.
یوسف بهتری در ادامه به به تحقق آرزوی دیرینه ورزشکاران این فدراسیون اشاره کرد و ادامه داد: از سال ۷۹ تا به حال تنها سالن اختصاصی فدراسیون به صورت مستهلک درآمده بود و در حقیقت فاقد هرگونه کارایی بود. به لطف خداوند بازسازی و تجهیز این مجموعه به عنوان کمپ تیم‌های ملی و پایگاه استعدادیابی با امکانات کامل بدنسازی و خوابگاه بسیار مناسب، انجام پذیرفت و امروز تیم های ملی ما را از نظر سالن و خوابگاه بی نیاز ساخته است.

بهتری در بخش دیگری از این گفتگو به رویدادهای بین‌المللی و جهانی اشاره کرد و اظهار نمود: متاسفانه در دو سال گذشته اکثر رویدادهای دارای رنکینگ جهانی و بین المللی به تعویق افتاده و تنها رقابت‌های ورلد گیمز به میزبانی آمریکا بود که با حرکتی به دور از اخلاق از سوی این کشور، تیم ملی سامبو ایران موفق به اخذ ویزا نشد و ما نیز همچون دیگر رشته ها از این رویداد مهم باز ماندیم.
بهتری به فعالیت در راه توسعه بین المللی و جهانی رشته های تحت پوشش پرداخت و تاکید کرد: پس از ۱۳ سال اختلاف، امروز عضو فدراسیون جهانی آیکیدو همچنین نماینده مستر شیپ wMc و عضو فدراسیون جهانی هنرهای رزمی immaf هستیم.

رئیس این فدراسیون در خاتمه به ساماندهی mma پرداخت و اذعان داشت: این رشته پرطرفدار به دلیل نداشتن مجوز به صورت زیرزمینی و غیرقانونی فعال بود با توجه به علاقه مندان بسیار این رشته، توانستیم با قانونمند کردن آن فضایی سالم برای ورزشکاران به وجود بیاوریم که این مهم از دستاوردهای فدراسیون به شمار می رود.